خانه / گردشگری / مجتمع تجاری ، مسکونی و اقامتی آرمان

مجتمع تجاری ، مسکونی و اقامتی آرمان

۳مجتمع آرمان

مجتمع تجاری ، مسکونی و اقامتی آرمان

بر اساس آمار، برآورد زیران و مسافران برای سال ١٤٠٠، سی و یک میلیونی نفر می باشد. یعنی در اوج سفرهای زیارتی ٥٨٠ هزار نفر برای هر شب و برای زمان های غیر زیارتی ٣٥٠ هزار نفر برای هر شب پیش بینی شده است.

بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) علاوه بر پراکندن عطر معنوی باعث توسعه و رونق روزافزون اقتصادی شهرمشهد شده است بنحوی که آن راتبدیل به بزرگترین قطب گردشگری معنوی کشور نموده است. برهمین اساس و دیگر فاکتورهایی که ضمن مطالعات دقیق کارشناسان مورد نظر بوده است، شرکت ایرانیان اطلس بر آن شد تا پروژه ای فاخر، ماندگار و باشکوه در مرکز معنوی ایران تعریف نماید.

مجتمع تجاری، اقامتی و مسکونی آرمان به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های در حال ساخت در بافت بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر رضوی می باشد که حدود ٥٠٠ متر با حرم فاصله دارد این مجتمع از جنوب به خیابان نواب و از سه طرف دیگر محدود به کوچه صفارشاهرودی است.

ورودی این مجتمع به گونه ای طراحی شده که در عین رعایت انسجام کلی، هر کاربری به صورتی مستقل به مراجعان و میهمانان خدمت می رساند. دربخش تجاری علاوه بر ایجاد تسهیلات خرید شامل یک تفرجگاه مرکزی (Void) نیز می باشد که زینت این مجموعه به شمار می آید. این نکته در اغلب بناهای تجاری مورد غفلت واقع شده است. در این تفرجگاه علاوه بر جاذبه های بصری ویژه،خدماتی از قبیل کافی شاپ، فضاهای بازی کودکان و قضای سرگرمی بزرگسالان را فراهم آورده است. صخره ای عظیم همراه با آبشارها، باغچه ها و گیاهان نمادی از بازگشت طبیعت به معماری را در این تفرجگاه تداعی می نماید. از دیگر ویژگی های این مجتمع برخورداری از چشماندازی زیبای حرم مطهر و موقعیت برجسته محل احداث آن است بنحوی که به اقصی نقاط شهر دسترسی آسان فراهم گردیده است. وجودفضاهای عمومی فراوان ، طراحی زیبا و متناسب با جوّ معنوی حرم مطهر، حجم مهندسی جذاب، بهره مندی از مشاوران و مهندسان نام آشنا، تنوع متراژ در هریک از کاربری ها، مستقیم نورپردازی متغییر هماهنگ با مناسبت ها و برخورداری از بیمه تضمین کیفیت ساختمان از سوی بیمهایران و نهایتاً استفاده از مصالح و تجهیزات با کیفیت از دیگر برجستگی های این پروژه عظیم می باشد این مجتمع با ارزش افزوده مناسب ، نقش عمده ای در تامین زیران و مجاوران حرم مطهر و تمامی شهر مقدس مشهد خواهد داشت و بدلیل دانش محور بودن، کیفیت در حد عالی و سرعت بالای اجرا از سوی شهرداری منطقه ثامن به عنوان برترین پروژه سال ١٣٩١ برگزیده شده است.

فودکورت (Food court) این مجتمع نیز با ارایه غذاهای متنوع با ظرفیتی حدود ١٣٠٠ نفر در روز نقش عمده ای برای ایجاد خاطره‌ای فراموش نشدنی در ذایقه مراجعان و مسافران ایفا خواهد نمود.

مساحت زمین : ۱۰۵۳۵ متر مربع
تعداد طبقات : ۱۳ طبقه
زیر بنای کل : ۹۰۰۰۰ مترمربع
زیربناي تجاري : ۱۲۰۴۵ مترمربع
زیر بناي اقامتی : ۲۹۷۱۳ مترمربع
پارکينگ : ۴۴۵ واحد
تعداد واحدها : ۳۵۹ واحد تجاری  –  ۲۹۰ واحد اقامتی –  ۱۱۹ واحد مسکونی
سازنده : شرکت ستاره آرمان

موقعیت پروژه

نشانی : استان خراسان رضوي -مشهد مقدس – جنب بازار عدالت

مجتمع-تجاری-اقامتی-مسکونی-آرمان

تصاویر ویژه و شگفت انگیز ز مجتمع بزرگ تجاری، اقامتی و مسکونی در کنار حرم امام رضا (ع) منتشر شد.

مجتمع تجاری، اقامتی و مسکونی آرمان به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های در حال ساخت در بافت بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر رضوی است که حدود ۵۰۰ متر با حرم فاصله دارد. این مجتمع از جنوب به خیابان نواب و از سه طرف دیگر محدود به کوچه صفارشاهرودی است.

ورودی این مجتمع به گونه ای طراحی شده که در عین رعایت انسجام کلی، هر کاربری به صورتی مستقل به مراجعان و میهمانان خدمت می‌رساند. در بخش تجاری علاوه بر ایجاد تسهیلات خرید شامل یک تفرجگاه مرکزی (Void) نیز است که زینت این مجموعه به شمار می‌آید. این نکته در اغلب بناهای تجاری مورد غفلت واقع شده است.

در این تفرجگاه علاوه بر جاذبه های بصری ویژه، خدماتی از قبیل کافی شاپ، فضاهای بازی کودکان و قضای سرگرمی بزرگسالان را فراهم آورده است. صخره ای عظیم همراه با آبشارها، باغچه ها و گیاهان نمادی از بازگشت طبیعت به معماری را در این تفرجگاه تداعی می‌کند.

از دیگر ویژگی های این مجتمع برخورداری از چشم اندازی زیبای حرم مطهر و موقعیت برجسته محل احداث آن و همچنین  طراحی زیبا و متناسب با جوّ معنوی حرم مطهر است.

فودکورت (Food court) این مجتمع نیز با ارایه غذاهای متنوع با ظرفیتی حدود ١٣٠٠ نفر در روز نقش عمده ای برای ایجاد خاطره‌ای فراموش نشدنی در ذایقه مراجعان و مسافران ایفا خواهد کرد.

در کل مساحت کل این پروژه ۱۰۵۳۵ متر مربع است که در ۱۳ طبقه، ۱۲ هزار و ۴۵ متر مربع زیربنای تجاری و ۲۹ هزار و ۷۱۳ متر مربع زیر بنای اقامتی و ۴۵۵ واحد پارکینگ پیش بینی شده است.

بعد قبلی
مجتمع آرمان۱ |

مجتمع آرمان1

مجتمع آرمان ۲ | مجتمع آرمان2
مجتمع آرمان ۳ | ۳مجتمع آرمان
مجتمع آرمان ۴ | ۴مجتمع آرمان
مجتمع آرمان ۵ |مجتمع آرمان۵
مجتمع آرمان ۶ | مجتمع آرمان۶
مجتمع آرمان ۷ | مجتمع آرمان۷
مجتمع آرمان ۸ | مجتمع آرمان8
مجتمع آرمان ۹ |۱۰
بعد قبلی

,مجتمع تجاری ، مسکونی و اقامتی آرمان,پاساژ آرمان,پاساژ جدید مشهد,مجتمع خیابان نواب,زیاترین مجتمع مشهد,آرمان,شهرداری ثامن,شهرداری مشهد,پروژه آرمان,Commercial, residential and residential aspirations,Passage cause,The new shopping center Mashhad,Nawab Street Complex,Zyatryn Complex Mashhad,Arman,Samen Municipality,Mashhad municipality,Project Goals

در باره admin daayaa

تصویر پروفایل admin daayaa

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + چهارده =