خانه / تبلیغات / وب سایت شما چقدر قیمت دارد؟!
قیمت گذاری سایت

وب سایت شما چقدر قیمت دارد؟!

براي قيمت گذاري سایتت کلیک کن

با فراگیر شدن اینترنت و افزایش تعداد وب سایت ها و وبلاگ ها، کسب و کاری شامل خرید و فروش وب‌سایت و وبلاگ نیز شکل گرفته است. بر همین اساس، جای شگفتی نیست که بسیاری از مردم جهان در پی چگونگی محاسبه ارزش وب‌سایت و یا وبلاگ خود باشند.

اینترنت از زمان تولد تا به امروز رشد سریعی را تجربه کرده و این روند همچنان ادامه دارد. امروزه، قدرت و نفوذ اینترنت به حدی است که می توان کسب و کاری را به صورت آنلاین راه اندازی کرده و حتی از داخل خانه شخصی آن را اداره کنید. اما یکی از الزامات کسب و کار آنلاین در اختیار داشتن یک وب سایت است.

به گزارش گروه بین‌الملل پول‌نیوز، با فراگیر شدن اینترنت و افزایش تعداد وب سایت ها و وبلاگ ها، کسب و کاری شامل خرید و فروش وب سایت و وبلاگ نیز شکل گرفته است. بر همین اساس، جای شگفتی نیست که بسیاری از مردم جهان در پی چگونگی محاسبه ارزش وب سایت و یا وبلاگ خود باشند.

اگر قصد خرید و فروش وب سایت و یا وبلاگ را دارید، ارزش پولی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود. امروزه، افرادی وجود دارند که به راه اندازی وبلاگ اقدام کرده، برای آن ترافیک ایجاد کرده، ارزش پولی آن را تعیین کرده و با مبالغی خوب آن را به فروش می رسانند. بدون در نظر گرفتن هر آن چه که شما را به فروش وب سایت ترغیب می کند، پیش از انجام این کار باید آن را ارزش گذاری کنید.

چرا وب سایت ها ارزشمند هستند؟

در تعریف ارزش می توان به مقدار پولی که برای یک چیز پرداخت می کنید و یا قیمت آن اشاره کرد. آن چه که یک وب سایت را ارزشمند می کند این است که خریدار بالقوه می تواند از آن سود کسب کند. تنها بازگشت سرمایه است که در خریداران انگیزه ایجاد می کند. اما به طور معمول این که شما درباره باارزش بودن وب سایت خود چه فکری می کنید و چه کسی حاضر است برای خرید آن پول پرداخت کند دو موضوع کاملا متفاوت هستند.

برخی از مالکان وب سایت و وبلاگ نویسان به واسطه تلاش برای تولید محتوا و انجام بهینه سازی موتور جستجو (سئو) خود را دارای وب سایت یا وبلاگی ارزشمند می دانند. اما تمام دارایی های یک وب سایت (دامنه، محتوا، بازاریابی، سئو، سیستم ها) در زمینه ایجاد سود نقش دارند و همین سود است که خریداران محاسبات خود را بر اساس آن انجام می دهند.

حال که خریداران بالقوه حضور دارند، می توانید ارزش وب سایت خود را ارزیابی و محاسبه کنید. به یاد داشته باشید که ارزش گذاری تنها یک تخمین درباره میزان پولی است که احتمالا خریدار به شما پرداخت می کند و ارزش واقعی وب سایت پولی است که پس از پایان معامله به حساب بانکی شما واریز می شود.

 

ارزش سايت براي خريداران

اين روزها بيشتر وب سايت ها با تعداد بازديد كنندگان آنها ارزشيابي مي شوند. يكي از روشهاي معمول ارزشيابي يك وب سايت تعداد ضربه هايي (hit) است كه در هر روز ثبت مي شوند، كه هر كدام از آنها بين ۱۰ تا ۳۰ دلار ارزش دارند. يعني اگر ۱۰۰۰ بازديد در روز از صفحه اول سايت شما ثبت شود. دومين شما مي تواند ۱۰/۰۰۰ تا ۳۰/۰۰۰ دلار به فروش برسد. يكي ديگر از روشهاي ارزش گذاري وب سايت كه تا حدي خوش بينانه است تعداد بازديدكنندگان منحصر به فرد در هر ماه است در اين روش اگر يك كاربر بيش از ۲۰ بار به وب سايت شما سر زده باشد فقط يك بار آن به حساب مي آيد كه براي هر بازديد كننده منحصر به فرد در ماه حدود ۲۵۰  دلار در نظر گرفته مي شود. البته محاسبه به اين شيوه سبب مي شود كه قيمت وب سايت شما بالاتر از قيمت واقعي آن شود. و امروزه از اين روش خيلي استفاده نمي شود اما آنچه كه مهم است تعداد بازديدكنندگان، عموميت و محبوبيت وب سايت و كيفيت نام دومين شما تعيين كننده قيمت آن است. همانند يك فروشگاه كه هر چه پرمشتري تر باشد و در مكان بهتري واقع شده باشد قيمت بيشتري دارد در مورد وب سايت هم بازديد كنندگان نقش مشتري را بازي مي كنند. قيمت گذاري براي وب سايت بر اساس تعداد بازديدكنندگان يك روش قديمي و مطمئن است.

 

براي خريداران وب سايت شما ممكن است اين سوالات پيش آيد:

– آيا اين وب سايت درآمدي خواهد داشت؟ آيا ضمانتي براي درآمد زايي آن وجود دارد؟

– آيا جايي براي رشد و سود آوري آن در آينده وجود دارد؟

– آيا سايت ترافيك كافي دارد؟

ـ آيا طراحي وب سايت جذاب است ( البته سليقه زياد به خرج دادن سبب گيج شدن و فراري شدن بازديدكنندگان مي شود) و طراحي آن به گونه است استفاده از وب سايت براي كاربران ساده باشد؟

– چه زماني دومين آن ثبت شده است؟

– رتبه سايت در موتور هاي جستجو مطرح چقدر است؟

– هزينه نگهداري سايت چقدر است؟

– چرا صاحب وب سايت مي خواهد آنرا بفروشد؟

 

نام هاي دامنه معمولاً بر اساس كارايي با چهار مشخصه كليدي ارزيابي مي شوند.

۱- پتانسيل توسعه تجاري- قابليت نام دامنه شما براي استفاده به صورت يك نام يا آرم تجاري براي يك شركت يا موسسه

۲- قدرت به خاطر آوري- رابطه نام دامنه شما با رشته اي كه وب سايت در آن زمينه فعاليت مي كند. و همچنين نامي كه بتوان آن را به سادگي بخاطر آورد.

۳- طول نام- در بيشتر موارد كوتاه بودن نام دامنه بهتر است. هر چند يك نام با مفهوم و آشكار بهتر از نامي است كه از تركيب اختصارات ساخته شده باشد.

۴- ارزش پسوند- پسوند ها كه بعد از نام دامنه و پس از يك نقطه قرار  مي گيرند مي توانند com يا net يا org يا … باشند اينكه نام دامنه شما چه باشد در ارزش آن تاثير مي گذارد. هنوز پسوند com پر ارزشتر از همه است و پسوند net در رده دوم قرار مي گيرد و پس از آن پسوند org قرار مي گيرد و پسوندهاي ديگر در رده هاي بعدي قرار مي گيرند.

قيمت گذاشتن براي وب سايت

توصيه ما به شما اين است كه حتماً سايت خود را به طور حرفه اي ارزشيابي كنيد. در حقيقت اين مهمترين مرحله براي فروش موفق وب سايت شماست.

براي ارزشيابي قيمت وب سايت متخصصاني وجود دارند كه با قيمت كم مي توانند كمك بزرگي به شما بكنند. البته در ايران چنين افرادي به ندرت يافت مي شوند. تا براي يك وب سايت ايراني رقم دقيق مشخص كنند. ولي مي توان از موسسات و وب سايت هاي غير ايراني كه در اين زمينه فعاليت مي كنند، استفاده كنيد. البته چون اين موسسات ايراني نيستند بعضي فاكتور ها مانند قرار گرفتن در دايركتوريهاي ايراني و سادگي و متداول بودن نام را در زبان فارسي نمي توانند در ارزيابي خود لحاظ كنند. ولي با توجه به اينكه رتبه سايت شما را در موتور هاي جستجو و دايركتوري هاي تراز اول جهان مانند گوگل ، آلكسا و ياهو چك مي كنند مي توانند اطلاعات خوبي به شما ارائه دهند. نكته ديگر در مورد خريد و فروش وب سايت وضعيت جيب خريداران است چون هر چه خريداران شما ثروتمند تر باشند مي توانند پول بيشتري بابت آن بپردازند. پس اين قضيه را هم بايد در نظر داشته باشيد به هر حال تعيين يك قيمت معقول و متناسب مهم است چون قيمت بالا سبب فراري شدن مشتري مي شود و اگر قيمت پايين بدهيد ممكن است پول زيادي را از دست بدهيد.

 براي قيمت گذاري به آدرس زير مراجعه كنيد:

http://price.daayaa.ir


,ارزش سایت,ارزش وبلاگ,خرید سایت,خرید فروش سایت,فروش سایت,قیمت سایت,قیمت سایت ایرانی,قیمت سایت فارسی,قیمت سایت من,قیمت وبلاگ,هزینه سایت,وب سایت شما چقدر قیمت دارد؟!,The site,The blog,Buy Site,Buy Site,Buy Site,Price site,Price Iranian site,Price Farsi site,Price My Site,Blog prices,Price Site,What price is your website?

در باره admin daayaa

تصویر پروفایل admin daayaa

بررسی همچنین

بانک شماره ایرانسل با بیش از ۱۰ میلیون شماره_امروز

به روز ترین بانک شماره موبایل پیش روی شماست ، این بانک به تعداد حدود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سه =